فضیلت صفت فقر فی نفسه

امام صادق علیه السلام ببعضی از اصحاب خود فرمودند که آیا داخل بازار می شوی و می بینی میوه و یا چیز دیگر که آن را می فروشند و تو آن را خواهی و قدرت بر خریدن آن نداشته باشی عرض کرد بلی فرمود آگاه باش که از برای تو بعوض هرچه می بینی و نمی توانی خرید یک حسنه است .

کتاب معراج السعاده تای مرحوم ملا احمد نراقی ( اعلی الله مقامه ) انتشارات سازمان جاویدان  صفحه 273

/ 10 نظر / 75 بازدید
پــــــــویا

ای ششمین ستاره تابناک امامت و ولایت، صادق آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلّم)؛ نامت را با افتخار به دل های غریبمان می سپاریم تا یادت آرام بخش سینه های بی تابمان باشد.

انسان

سلام...نشنیده بودم تا حالا این حدیث زیبا را!!

ابراهیم

سلام مرسی دوست خوبم متن فوق العاده زیبایی بود[گل]

بامداد خمار

سلام جایی که باد نمی وزد آدم ها دو دسته می شوند: آنهایی که بادبادکشان را جمع می کنند و آنهایی که می دوند تا بادبادکشان بالا بماند.

شاپرک

برای امروزتان شادی دم کرده ام! بخندید و یک فنجان دعا مهمان من باشید روزتان آرام و شاد و سرشار از خوشبختی و عشق و آرامش دوستی هدیه زیبای خداست ... [گل]

انسان

سلام بر آقا شعیب...چرا مدتی است مثل قبلا در وبلاگتون نیستید؟!!ان شاءالله هر جا هستید درصحت و سلامت باشید...با خواندن نوشته هاتون هرروز یه چیز یاد میگرفتیم..

از مهین آباد

عده ای بر روی مین و خاک داغ عده ای بر بال قو در کنج باغ هر دو را گیرد ندای حق سراغ لکن اما "این کجا و آن کجا" عده ای دست بسته در عمق آب عده ای آنتالیا بر روی آب هر دو تا را می نوازد موج آب لکن اما "این کجا و آن کجا"

آيدا

سلام وبلاگ تونو ديدم واقعا وبلاگ خوبي داريد ، منم يک سايت دارم با موضوع شبکه اجتماعي به اسم کليکي ها محيط خيلي جذاب و سالمي داره با کلي عضو صميمي و مهربان که واقعا خوشحال ميشم بياي و عضو بشي منتظرم عزيز clickiha.net

جهان پاک

ولادت باسعادت سلطان، امیر و ولی نعمت تمام ایرانیان، حضرت امام رضا(ع) مبارک